YABANCILAR VE VATANDAŞLIK HUKUKU

izmir şirket avukatı – izmir ticaret avukatı

Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku

Yabancılar Hukuku alanında “yabancı”, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile vatandaşlık bağı bulunmayan kişiyi ifade eder. Başka devletlerin vatandaşları, mülteciler, sığınmacılar, vatansızlar yabancı olarak nitelendirilmektedir.

Yabancılar hukukunda uygulamada müvekkillerin izmir avukat olarak beklentileri genellikle, oturma izni, çalışma izni, çifte vatandaşlık ve yabancıların gayrimenkul edinmesine ilişkin olmaktadır. Bunun dışında uluslararası boşanma davası, velayet davası, miras davası; uluslararası ticaret hukuku – şirketler hukuku davaları, yabancı ülkelerden verilmiş olan mahkeme kararların tanıma ve tenfizi talep edilmektedir.

izmir avukat – Gülsevin Hukuk Bürosu olarak bizler, birçok müvekkilimize bu alanda hizmet vermekteyiz. Yabancıların oturma izni alması, çalışma izni alması gibi işlemlerin haricinde uluslararası davaların tanıma ve tenfiz işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. izmir avukat – Gülsevin Hukuk Bürosu bünyesinde bulunan tercümanlar sayesinde yabancı müvekkilleriyle iletişim kurabilmekte ve müvekkillerinin sorunlarına pratik çözümler üretebilmektedir.

izmir avukat – Gülsevin Hukuk Bürosu olarak yurtdışında bulunan yabancı, Türk vatandaşı ya da çifte vatandaş olarak müvekkillerimize hukuki danışmanlık, davalarında vekillik, Türkiye’de yapılması gereken çeşitli hukuki işlemlerin tamamlanması, gayrimenkul alım-satım işlemleri, uluslararası sözleşmeler, şirketler hukuku davaları ve işlemleri, boşanma davası vb. hukuki işleri en iyi şekilde gerçekleştirmekteyiz.

yurtdışına işçi gönderilmesi

izmir avukat – Gülsevin Hukuk Bürosu olarak, müvekkillerimizin talepleri doğrultusunda işçi müvekkillerimizin yurtdışına gönderilmesi konusundaki işlemler ile yurtdışına gönderilecek işçilerin İş-Kur ve SGK evraklarının düzenlenmesi, SGK ile ilgili yararlanabilecekleri haklar ve yurtdışına gönderilme işlemleri ile ilgili her türlü konuda vekillik ve hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca yurtdışına işçi gönderen işverenler için de izmir avukat – Gülsevin Hukuk Bürosu olarak, aynı şekilde işçilerin İş-Kur ve SGK evraklarının hazırlanması, denetlenmesi, bu işçilerle yapılacak olan iş sözleşmelerinin hazırlanması, yurtdışına gönderilme işlemlerinin gerçekleştirilmesi, işçilerin SGK primlerinin yatırılması vb. konularda vekillik ve hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz.