CEZA AVUKATI

izmir şirket avukatı – izmir ticaret avukatı

izmir ceza avukatı

izmir avukat, izmir ceza avukatı, izmir en iyi ceza avukatı, izmir ağır ceza avukatı, izmir ceza davası avukatı olarak kimi seçmeliyim şeklinde, kişilerin akıllarına birçok soru gelmektedir.

ceza davası soruşturma ve kovuşturma evresi olarak iki evreden oluşmaktadır. soruşturma evresinde şüphelinin ve varsa mağdurun ifadelerine başvurulmaktadır.

izmir avukat - izmir ceza avukatı, müvekkilini karakoldaki ifadesinde yalnız bırakmaz. Öncelikle müvekkilin ifadeye kadar gerekli ihtiyaçlarının (yemek, su, sigara vb.) karşılanıp karşılanmadığını öğrenir, eğer karşılanmamışsa izmir avukat - izmir ceza avukatı bunların karşılanması için gerekli işlemleri yapar. izmir avukat - izmir ceza avukatı, ifadeden önce müvekkili ile mutlaka görüşme sağlar ve olayı müvekkilinin ağzından dinleyerek ona vereceği ifade için ceza hukuku bilgisiyle yol gösterir. Daha sonra müvekkilin ifadesinin alınması safhasına geçildiğinde izmir avukat - izmir ceza avukatı, kolluğun ifadeyi, müvekkilin anlattığı şekilde yazması için gerekli uyarılarda bulunur.

izmir avukat - izmir ceza avukatı ifadenin ertesi günü müvekkili sulh ceza hakimliğine sevk edilirse bu aşamada da onu yalnız bırakmaz. Sulh ceza hakimliğinde müvekkilin tutuksuz yargılanmasını sağlamak için savunmasını yapar. izmir avukat - izmir ceza avukatı, müvekkilin tutuklu yargılanmasına karar verilirse, müvekkilin ailesini arayarak onları müvekkilin durumu konusunda bilgilendirir.

ceza davası bazen mağdurun şikayetiyle bazen ihbar sonucu, kişinin suçu işlediğine dair yeterli şüphenin varlığı halinde, savcılığın iddianame düzenlemesi üzerine açılmış olan davadır.

soruşturma aşamasında şüpheli olarak adlandırılan kişi, ceza davasının açılmasıyla sanık olarak adlandırılmaktadır. Ceza davalarının görüldüğü mahkemeler, suçların cezalarının üst sınırı baz alınarak, ağır ceza mahkemesi, asliye ceza mahkemesi, çocuk ağır ceza mahkemesi, çocuk mahkemesi şeklinde görev dağılımındadır.

Ceza davasında sanık hakkında yargılama yapılarak bunun sonucunda çeşitli kararlar (beraat, mahkumiyet, adli para cezası vs.) verilmektedir. Bu kararlarda izmir avukat - izmir ceza avukatı nın nasıl bir savunma yaptığı oldukça önemlidir. kişilerin suçsuzluğunu ispat etmek için izmir avukat - izmir ceza avukatı gerekli delilleri kendisi de toplayarak mahkemeye sunar. kişi suçlu olduğunu kabul ediyor bile olsa izmir avukat - izmir ceza avukatı, sanığın alabileceği en az cezayı almasını sağlamak için savunmasını buna göre yapar. zira mahkemelerden kişilerin beklemediği cezalar çıkabilmektedir. İşte izmir avukat - izmir ceza avukatı bu durumu önlemek için duruşmada müvekkili için çekinmeden gerekli savunmayı sonuna kadar yapacaktır. izmir avukat - izmir ceza avukatı savunmasını güçlendirmek için, öncelikle müvekkilinden olayın aslını dinler, daha sonra sahip olduğu bilgi ve tecrübesiyle müvekkilinin sorgusu için yol gösterir. izmir avukat - izmir ceza avukatı nın savunmasını güçlendirmek için başvurduğu bir diğer yol ise, Yargıtay kararlarından konu ile örnekleri bulup mahkeme huzurunda bunu mahkemeye izah etmektir. Yani izmir avukat - izmir ceza avukatı, hem kendi ceza hukuku bilgisi hem de araştırma yeteneği sonucunda edindiği Yargıtay kararları sayesinde, müvekkilinin beraat kararı almasını sağlamak için çabalar. İlk derece mahkemesinde beraat kararı alınamazsa izmir avukat - izmir ceza avukatı, istinaf ve Yargıtay aşamalarında da müvekkilini yalnız bırakmaz ve sunmuş olduğu dilekçelerle müvekkilinin lehine karar almak için elinden geleni yapar.

izmir avukat - izmir ceza avukatı, müvekkili tutuklu olarak yargılanıyorsa ya da hükümlüyse, müvekkilinin ailesiyle irtibat halinde kalarak, müvekkilinin dış dünyayla arasında köprü oluşturur. Ailesinden ve sevdiklerinden gelen notları cezaevinde müvekkilini ziyaret ederek kendisine iletir.

izmir avukat - izmir ceza avukatı cezaevindeki müvekkillerini sık sık ziyaret eder, onlara ihtiyaçları olup olmadığını sorarak aldığı cevabı ailelerine iletir. Bunun dışında izmir avukat - izmir ceza avukatı, müvekkiline yaptığı cezaevi ziyaretlerinde ceza davası nın seyri ile ilgili de bilgi verir. izmir avukat - izmir ceza avukatı müvekkilinin cezaevinde rahatsız edici olaylarla ya da durumlarla karşılaşması halinde bunu en kısa sürede ilgili makamlara yazacağı dilekçe ile bildirir.